Bo pozwala zrzucić zbędne kilogramy

Bieganie to sport aerobowy, nie ma konkurencji pod względem tempo spalanych kalorii. Im więcej chcesz biegać i czym dłuższe dystanse pokonujesz rośnie również liczba spalonych kalorii oraz wytopionego tłuszczu. Twoja sylwetka zmienia się, staje się bardziej smukła i co tu dużo mówić, zgrabniejsza. Twoje mięśnie do biegania dużo bardziej potrzebują energii niż tłuszczu, dlatego w naturalny sposób Twój metabolizm przyspiesza. Same korzyści! Pamiętaj jednak, że nasz organizm to szczwany lis. Jeśli będziesz biegał w taki sam sposób, to możliwe, że zaadaptuje się do tej specyficznej sytuacji i nie będzie spalał tłuszczu, tylko zadba o jego stały rezerwuar. Dlatego warto wprowadzać do biegania więcej zmian, łączyć treningi szybkie i wolne.

Bo sprawia, że czujesz się szczęśliwy

Słynne endorfiny! Któż o nich nie słyszał? Hormony szczęścia i euforii, wydzielają się często i dodają biegaczom energetycznego kopa. Po takim euforycznym biegu można mieć poczucie, że można góry przenosić. Mimo, że wróciłeś z treningu i teoretycznie powinieneś czuć się zmęczony. Postępy w bieganiu dodają pewności również poza nim, działają terapeutycznie i motywująco. Skoro tak dobrze idzie mi w bieganiu, to czemu w pozostałych dziedzinach życia miałoby się nie udać? Wreszcie, paradoksalnie to szczęście wiąże się również z samotnością. Możesz spędzić godzinę na świeżym powietrzu, bez ingerencji ludzi z zewnątrz. To czas dla Ciebie, na przemyślenie wielu rzeczy, na słuchanie dobrej muzyki. Brzmi jak reklama biegania? To co? Jesteś gotowy, aby poczuć „euforię biegacza”?

Bo serce jest tylko jedno

Regularne bieganie pozwala zwiększyć objętość serca, reguluje ciśnienie i poziom złego cholesterolu. Nie zdziw się jak Twoje tętno spoczynkowe spadnie poniżej 60 uderzeń na minutę. Dla porównania u przeciętnego człowieka w każdej minucie serce bije dodatkowe 10 razy częściej. Co to oznacza? Na pewno mniejsze obciążenie serca, które może dodatkowo pracować nawet kilka lat dłużej niż u osób, które nie są aktywne fizycznie.

Bo umysł pracuje lepiej

Czego potrzebuje nasz mózg, aby lepiej pracować? Tlenu! A kiedy lepiej się dotlenimy niż podczas uprawiania sportu aerobowego? Trudno wyobrazić sobie lepszą okazję. Mózg lepiej ukrwiony i odżywiony to gwarancja lepszej pracy. Sami się kiedyś na tym złapiecie, że podczas biegania przychodzą Wam do głowy najlepsze pomysły i rozwiązania. Przypadek? Nie sądzę!

Bo choroby biegaczy się nie imają

Ciekawostka, że często biegacze wychodzą na zewnątrz, gdy pada deszcz, wieje wiar, albo z północy nadciąga polarne mroźne powietrze. W końcu to sport całoroczny. Mimo to badania pokazują, że biegacze rzadko łapią przeziębienia i infekcje, a regularna aktywność fizyczna wzmacnia system odpornościowy. Zacznij biegać, a nie będzie Ci straszna jakakolwiek pogoda. Zahartujesz się.

Bo biegacze to jedna rodzina 

Już podczas pierwszego treningu nieznajomi biegacze machali do Ciebie ręką? Tak! To nie była pomyłka. Machali właśnie do Ciebie, bo przecież należysz już do wielkiej rodziny biegaczy. Od tej pory niezależnie od tego czy będziesz biegać w Europie, w Azji czy w Ameryce ten gest pozdrowienia będzie towarzyszył Ci wszędzie.

Oferta marki Asics